Ленче Кукиќ победи во музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд – најдобра од жирито и од гласовите од цел свет на ФБ !

7582

Ленче Кукиќ е  победни на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд. Во големото финале Кукиќ ја отпеа песната,,Лепи мој’’ од Снежана Ѓуришиќ и ги освои гласовите од жирито но и од  публиката од цел свет која гласаше преку  преку ФБ страната на шоуто. На ФБ Ленче Кукиќ  доби 5164 гласови.

,,Возбудена сум. Се ќе дадам за мојата верна публика’’ кажа Ленче која беше именувана како Адел од Ацо Пејовиќ член на жирито

Од жири комисијата Кукиќ беше исто така  прва со 172 гласа

Преку СМС гласови Ленче Кукиќ беше втора освои вкупно 3694 гласови веднаш зад Бејахн Рамов од Битола.

Кукиќ во ова шоу ги отпеа песните Катерино моме, Потсети ме шта то беше љубав, Остани крај мене, Галебе мој тажен, Париски локал  и со својот моќен глас и одлична интерпретација секогаш го занемуваше жирито кое без двоумење ги даваше најголемите гласови за вокалот на Јупитер да го продолжи ова музичко натпреварување.

Таа пред настапот во големото финале во шоуто ,,Никогаш не е доцна’’ за проталот СтрумицаНет изјави дека никогаш во животот не пеела за да биде на тронот и дека душата ја пренесува преку песната

Пред две сезони во ова музичко шоу победи и нејзиниот сопруг Горан Кукиќ.

Видео од настапот со кој Ленче Кукиќ повторно доминираше во „Никогаш не е доцна“ – овации од публиката и жирито
Ленче ти си мега пејач – кажал Маре откако Ленче Кукиќ маестрално ја извела ,,Галеб тажен’’ во ,,Никогаш не е доцна,,
Ленче Кукиќ се пласира во финалето од музичкото шоу на Гранд ,,Никогаш не е доцна’’ – жирито за неа не се двоумеше

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.