Кај струмичко Добрашинци полицијата пронашла 49 лица мигранти

390

Денеска во близина на село Добрашинци – општина Василево, полициски службеници од СВР Струмица и Регионалниот центар за гранични работи Исток, пронашле 49 лица мигранти. Мигрантите од кои 47 од Пакистан, 1 од Сирија и 1 од Индија. Мигрантите биле пренесени во Прифатно-транзитниот центар „Винојуг” во Гевгелија.

Се работи на расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.