Кај браната Турија – струмичко, попладнево пронајдено безживотно машко тело

1133

Денеска попладне во близина на браната Турија, струмичко е пронајдено безживотно машко тело. Информацијата што ја објави порталот  Струмица Нет  ја потврди и портпаролот на СВР Струмица Хризантема Рендевска. Како што стои во информацијата  во моментот се вршел увид од страна на Јавен обвинител и полициски службеници.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.