Кадетите на ОК Струмица 47&72 станаа Шампиони на Македонија и се закитија со ново злато

837

Кадетскиот состав на ОК Струмица го кренаа Шампионскиот пехар откако денеска со 3:0 во сетови ги совладаа своите врсници од ОК Борец од Велес. Денеска во Струмица се играше завршницата од кадетскиот шампионат на Македонија во кој играа најдобрите четири кадетски екипи и тоа на Струмица, Борец, Јанта и Пробиштип кои претходно беа поделени по групи.

Во борбата за третото место се сретнаа надежите на Јанта и Пробиштип каде славеа одбојкарите од Скопје, додека за златните одличја избраниците на Јане Попов, Костадин Ричлиев и Славе Наков славеа над одбојкарите од Велес со 3:0

Претходно струмичкиот состав во полуфиналето го надигра тимот на Пробиштип.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.