Зелена Берза: За Лејла Рајкова од Валандово правењето зимница стана семеен бизнис !

2435

Специјализираниот агро портал ,,Зелена берза’’ деновиве беше во посета на домот на Лејла Рајкова од Валандово која по професија е дипломиран правник со положен  правосуден испит и магистрант на Факултетот за безбедност во Скопје но во истовреме е земјоделц која прави највкусните слатки задоволства, слатко од многу овошја, и се што може да се замисли во една зимница.

За семејството на Лејла земјоделието и правењето на зимница е веќе семеен бизнис. Таа вели дека нејзините преработки со нивната оригиналност се пробиваат на пазарот и се повеќе се бараат од задоволни муштерии

,,Вкусот и приготвувањето на нашите домашни производи на печка на дрва се посебни и направени како за своја душа. Нашите производи се без хемикалии, вештачки бои и ароми. Се што е направено со љубов, искрено има успех. Коментарите кои ги добиваме од нашите клиенти морам да бидам искрена понекогаш ме тераат на солзи, но солзи радосници, затоа што некој ќе напише дека сме го вратиле во детството и сме го потсетиле на некои убави спомени,, вели Рајкова за порталот Зелена Берза

Целата приказна може да се прочита ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.