За еден час казнети 60 возачи во Струмица при акциска контрола на МВР

3586

Во акциска контрола на МВР за еден час по улиците во Струмица се санкционирани 60 учесника. Вака информираше Тони Ангеловски портпарол на МВР чии екипи денеска на повеќе локации по улиците и патиштата во струмичко вршеа контроли на учесниците во сообраќајот дали ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Портпаролот на МВР Тони Ангеловски, изјави дека санкциите се однесуваат за нерегистрирани возила, возење без возачка дозвола, пречекорена брзина на движење, како и мотоциклисти кои што ги прекршуваат правилата при движење во сообраќајот.

Ангеловски најави дека контролите ќе продолжат и наредниве денови и апелираше до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат правилата и законските обврски.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.