За да му ,,тргне’’, Љупче Дориев го смени имиџот пред дерби пресметката со тетовска Шкендија

3162

Фудбалерот на ,,Академија Пандев’’ Љупче Дориев кој во втората половина од есенскиот дел не настапуваше за сениорскиот состав заради повреда, за дербито со актулениот шампион тетовска Шкендија на струмичкиот стадион го смени имиџот. Тој од вчера стана ,, русокосо’’ момче за да, како што ни изјави ,,скрши малер’’ и му ,,тргне’’ во пролетниот дел од фудбалската сезона

,, Морав нешто да сменам. Нешто во последниот период не ми оди како што сакам и како што сите очекуваат.  Белким така ќе ,,крејне’’ ,, низ смеа ни одоговори Дориев еден од носителите на играта на пандевци од кого се очекуваат голови во овој дел на првенството. Инаку мечот со Шкендија започнува во 13 часот на стадионот Благој Истатов во Струмица

Ова не е првпат фудбалерите на Академија Пандев да си ги ,,фарбаат’’ косите. Пред дебитантскиот настап во Европа против Зрински, Стоилов, Михаилов, Јованов, Маневски за кусо беа русокоси момчиња.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.