Жител на валандовско Марвинци фатен како превезува 45 мигранти од Пакистан – МВР го приведе

1978

Полицијата од Велес утрово приведе 28 годишен жител од населеното место Марвинци општина Валандово откако при контрола на автопатот кон Скопје во возилото што го управувал биле пронајдени 45 мигранти до Пакистан.

Како што информираше МВР  при редовна контрола од мобилна единица на Царинската управа кај наплатна станица „Отовица“ на автопатот Велес-Скопје, 28 годишниот И.М. бил запрен додека управувал товарно моторно возило,,ивеко’’ со скопски регистарски ознаки. Во возилото возилото биле пронајдени 45 лица  -мигранти од Пакистан.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата од  Велес која п целосно документирање на случајот ќе поднесе пријава кон лицето од Марвинци.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.