Дечиња од Струмица се спремаат за Бадниковата поворка но и Божиќниот концерт на струмичкиот плоштад (видео)

664

Детскиот хор на Школото за веронаука при Струмичката православна епархија ги врши последните подготовки во пресрет на Бадник кога ќе се одржи Бадникарската поворка објави порталот Тивериопол. Како што наведува портлаот со видео од подготовките за првпат годинава на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица ќе се одржи Божиќен концерт на кој децата ќе испеат репертоар на свечени божиќни песни каланди.

Повеќе на tiveriopol.mk

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.