Градоначалникот на Ново Село Ѓорѓе Божинов се сврши !

4513

Градоначалникот на општина Ново Село Ѓорѓе Божинов се сврши со Надица Стојчева од Струмица со која веќе подолг временски период беа во врска. Тој на својот ФБ профил објави заедничка фотографија со Надица која  по професија е дипломиран еконимист  а во статусот стои прстен и срце како илустрација дека е прифатена понудата за брак.

Градоначалникот Божинов ни потврди дека денеска на третиот ден од големиот празник Божиќ ја побарал саканата за сопруга.

Ѓорѓе Божинов по потекло е од Мокрино а од ноември минатата година е Градоначалник на Ново Село. Пред да застане на ова функција тој осум години беше менаџер во семејната градежна фирма Џови компани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.