Горан Пандев повторно доби ѕвезда на струмичкиот плоштад откако беше украдена пред две години

1630

По нешто две години од кражбата на поставената ѕвезда на Горан Пандев на струмичкиот плоштад во знак на афирмација на Струмица и Македонија со освоената Лига на шампиони во 2010 тата, поставена е нова ѕвезда. Првиот човек на Струмица Коста Јаневски на ФБ објави дека плоштадот „Гоце Делчев“ од денеска повторно го краси ѕвездата на фудбалската легенда – Горан Пандев.

,,Ѕвездата на Пандев беше поставена во 2010 година како симбол на освоената титула Европски и Светски шампион со италијанскиот гигант „Интер“, година во која е реконструиран и струмичкиот плоштад. Верувам дека овој пат, ѕвездата на Пандев нема да му пречи на никој и ќе остане на градскиот плоштад, ќе ја чуваме исто како и што се радуваме на неговите успеси со коишто ја промовира нашата општина и нашата држава.,, напиша Јаневски на ФБ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.