Горан Пандев кој донесе радост на цела нација – прогласен за Маж на годината за 2020 та

1470

Горан Пандев е официјално ,,Маж на годината’’ за 2020  на овогодинешното издание на официјалниот избор на Мажи на годината во земјава, кој го организираат Фрајдеј Комуникации и првиот онлајн магазин за мажи Џентлемен Магазин при што се избираат најдобри машки личности во повеќе области кои со своето дејствување дале белег и придонес во ова година.

,,Маж на годината за 2020 година оди во рацете на човекот кој успеа да донесе радост на целата нација. Човекот кој успеа да ја однесе македонската фудбалска репрезентација на едно големо натпреварување,, објавија организаторите кои годинава заради пандемијата со вирусот ковид-19, изборот го напраијва како ТВ шоу што се пренесуваше националната МТВ

На овој избор беа доделени и други награди кои можете да ги видете ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.