Гавазова на одмор во Турција и објави како игра стомачен танц, ќе го учи и тверкот оти нема поубаво кога човек игра и пее, вели Сузе

2957

Фолк пејачката од Струмица Сузана Гавазова на социјалните мрежи објави неколку видеа како вежба стомачни танци. Таа со семејството се наоѓа на одмор во туристичкото место ,,Сиде’’ во Анталија Турција каде што освен одмара, максимално ги користи часовите по стомачни танци кои ги нуди хотелот каде е сместена.

Гавазова во своите објави тврди дека одлично напредува во техниките на стомачните танци. Во костим за капење и црвена марама во стилот на жадињата, струмичанката демонстрира дека освен што знае да пее знае и добро да игра.

,, Спонатно излезе школата за стомачен танц. Прекрасно е чуството. Најубаво е човек да игра и пее, тогаш духот се ослободува од негативни вибрации. Сега на ред се да ги научам техниките на тверк, почнав но кога ќе ги усовршам ќе го објавам и овој танц колку го умеам,, ни изјави Сузана

Таа денеска на социјалните мрежи објави дека стомачниот танц дека добро го владее…

,,Е денес јас мислам дека е најдобро…Гледајте, уживајте и коментирајте !,, објави фолк пејачката која меѓудругото доби и сертифкат за совладани техники за стомачен танц…

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.