Во сообраќајка кај струмичко Владевци две лица повредени, од ударот се запалил камион (фото)

1840

Утрово на магистралниот патен правец Струмица-Радовиш во непосредна близина на населеното место Владевци општина Василево, се случила сообраќајка меѓу камион и товарно коби возило при што од ударот камионот се запалил. Како што објавија од ТППЕ Струмица на својата ФБ страна тие интервенирале со две возила и 6 пожарникари а во сообраќајката две лица се повредени кои со возило на брза помош се префрлени во струмичката болница.

,,Денес, (сабота) 16.07.2022 година во 03.05 часот во близина на с.Владевци, ТППЕ Струмица со 2 ПП возила и 6 пожарникари – спасители интервенираше на сообраќајна несреќа помеѓу камион и товарно комби возило. При ударот камионот се запалил при што беше пристапено кон негово гаснење. Повредени се две лица кои се превземени од екипа на брзата помош,, стои во објавата на струмичките пожарникарии

Фото: ФБ Пожарникари – Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.