Во гевгелиската болница секој понеделник и среда ќе работи комисија за добивање на помош и нега од друго лице

1860

Од утре во гевгелиската болница почнува со работа лекарската комисија за остварување на правото за помош и нега од  друго лице која ќе работи секој понеделник и среда после 15 часот. Жителите од општините Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово доколку сакаат да го остварат своетот право пред Комисијата тоа мора да го закажат преку матичниот лекар а сета документација треба да ја достават на закажаниот термин на пунктот кој се наоѓа до Одделението за хируршки болести во гевгелиската болница.

Според информациите кои доаѓаат од болницата, лекарската комисија  ќе работи секој понеделник и среда после 15 часот, при што ќе разгледуваат доставените барања за остварување на правото за помош и нега од друго лице. Термин за тоа право преку матичен лекар може да закажат жителите на општините Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.