ВК Актив во рамките на СОФ 2019 со рекреативна велосипедска тура од Струмица до Габровските водопади за нова вело патека

1796

Во рамките на спортските настани од годинашново издание на ,,Струмица Опен Фест 2019’’, утре ќе се реализира велосипедска тура од Струмица до габровските водопади на планината Беласица. Велосипедската тура е наменета за сите професионалци и рекреативци со цел да се анимира велосипедизмот но и да пушти порака за нова вело патека Струмица- Габрово .

Велосипедската тура е предводена од од ВК  „Актив“ од Струмица. Се тргнува во 10 часот од плоштадот Гоце Делчев од Струмица и се вози до трите водопади до Габрово каде учесниците ќе уживаат во убавините на Беласица

Утрешната вело тура е рекреативна и ќе биде увертира за дводневната планинско велосипедската тура од 44 километри до врвот на Беласица –  Тумба  насловена како ,,Мистериите на Беласица’’ што ќе биде на 29 и 30 јуни, настан на кој ќе може да присуствуваат и планинари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.