Видео – Бендот ,,Риплеј” на Црни и струмичанецот Коцев објавија кавер на светскиот хит ,,Señorita”

1491

Бендот ,,Риплеј” во кој членува и струмичанецот Столе Коцев направија кавер на  светскиот хит ,,Señorita”. Станува збор за втор по ред ,,sax cover” на овој бенд откако пред извесен период го  преработија хитот ,,Despacito” во изведба на Никола Велиновски Црни како гитара и Столе Коцев на саксофон.

Еве како звучи хитот ,,Señorita” во нивна изведба

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.