Ацо Ристов од ВМРО ДПМНЕ нов градоначалник на Радовиш

584

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ Ацо Ристов ќе ја води општина Радовиш во наредните четири години. Според првичните информации тој во вториот  круг забележа изборна победа против кандидатот на СДСМ Коле Чаракчиев.

Неофицијално како што соопштија од изборниот штаб на ВМРО ДПМНЕ,  Ристов има разлика од околу 2000 гласа во однос на противкандидатот Чаракчиев. Победата со славје веќе ја објави Ристов на својата ФБ фана страна.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.