дома тагови Центар за развој на Југоисточен плански регион

таг: Центар за развој на Југоисточен плански регион

Во Југоистокот ќе се прават 13 планински вело патеки во должина од 304 km ( преглед на сите рути...

Наесен во Југоистокот можно е да се прават планински вело патеки во должина од 304 километри. Зелено светло треба да даде Швајцарската агенција за...

Центарот за развој на Југоистокот обезбеди 410 илјади евра за реализација на два нови проекти во интерес на регионот

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион преку вториот повик во рамките на Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка меѓу Грција и Македонија ќе...

Пожарникарите од Струмица, Гевгелија, Радовиш и Валандово добија униформи и опрема од Центарот за развој на Југоистокот (ФОТО)

Пожарникарите од ТППЕ од Струмица, Радовиш, Гевгелија и Валандово вчера и денес а по повод Денот на пожарникарите 20 ти мај ги добија униформите...

ЦРЈИПР имплементира проект ,,eFIDAR ” за рано откривање на шумските пожари преку ИКТ систем а ќе набавува и две...

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион освен што е во постапка за набавка на заштитна опрема за сите пожарникари од Југоистокот ќе набавува...

Граѓаните од Југоистокот одлучуваат за кои проблеми треба да се потрошат милион евра, обезбедени од ЦРЈПР

Преставници од граѓанскиот сектор, бизнис заедницата но и општините ги почнаа форумските сесии преку кои ќе треба да одлучат кои регионални проекти се приоритетни...

Струмичка фирма го доби тендерот и ќе го гради патот до гевгелиско Хума за да заживее туристички

Струмичката компанија Портланд ја доби јавната набавка за изградба на дел од патот до село Хума во општина Гевгелија што ја распиша Центарот за...

Избрана фирмата што ќе ја гради пешачката патека во Дојран, на тендерот се јавиле дури 16 !

Во наредниот период треба да отпочне изградба на пешачка патека од кај ,,Гранико'' кон граничниот премин кон соседна Грција - проект што го реализира...

Новите одела за гаснење шумски пожари, пожарникарите од Југоистокот ќе ги добијат напролет

Новите униформи за гаснење шумски пожари, пожарникарите  од сите четири  противпожарни едници од Југоистокот треба да ги добијат во март идната година. Вака соопштија...

Сарамандов: Ќе работиме Југоисточниот регион да биде најпривлечен и за инвестиции и за живот

Новоизбраниот прв човек на Југоисточниот плански регион Андон Сарамандов кажа дека во неговиот мандат како Претседател на Совеотот, ќе се заложи да се работат...

Гевгелискиот градоначалник Андон Сарамандов избран за Претседател на Југоисточниот плански регион

Градоначалникот на општина Гевгелија Андон Сарамандов е избран за претседател на Советот на градоначалници на Југоисточниот плански регион. Тој со Советот ќе раководи во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...