дома тагови улици

таг: улици

До крајот на 2022 во Општина Василево треба да се асфалтираат 10 улици, штипска фирма го доби тендерот

До крајот на годината треба да се асфалтираат 10 улици во општина Василево. Вака стои во договорот помеѓу ова локална самоуправа и штипската фирма...

Општина Радовиш преку Јавна анкета бара жителите да дадат имиња за новоизградените улици во градот и населените места

Општина Радовиш распиша Јавна анкета со која бара од граѓаните на општината да дадат свои предлози и сугестиии како би се именувале новоизградените улици...

Фото: Урбан блок 9 во Радовиш добива улица која наскоро ќе се асфалтира

Општина Радовиш интензивно работи на нова улица во Урбан блок 9 каде што последниве години интензивно се проширува градот. Според информациите кои што доаѓаат...

Струмичката полиција почна со фотографирање на непрописно паркирани возила, казните ќе стасуваат на домашна адреса

Граѓаните да не очекуваат полиција на лице место да ги казнува за непрописно паркирани возила оти струмичката полиција  почна со нов метод - фотографирање...

Јанев: Се асфалтираа улици на четири локации во Дукатино кои жителите ги побараа од ова место

Општина Василево деновиве ги асфалтираше улиците во населеното место Дукатино кои беа предвидени во рамките на Програмата за изградба на локални патишта и улици...

Ќе се асфалтираат улици во Василево и Градашорци а ќе се реконструира и патот од Ново до Старо Владевци

Во првата половина на 2021 година се очекува да отпочнат со реализација дел од проектите за кои општина Василево доби зелено светло од Министерството...

Од понеделник Богданци со нов режим на сообраќај, неколку улици стануваат еднонасочни

Општина Богданци на својата веб страна објави дека од понеделник во општинскиот центар Богданци ќе има нов режим на сообраќај, бидејки неколку улици ќе...

Општина Василево ќе асфалтира дури 21 улица, склучен е договорот за изведување на градежните работи

Вкупно 21 улица планира да асфалтира Општина Василево за што деновиве склучи договор  со струмичката фирма ,,Пешо Инженеринг’’ која во конкуренција на седум фирми...

Општина Валандово ја почна реконструкцијата на 4 улици во градот со површина од 3 700 m²

По склучениот договор со струмичката фирма Жикол, почна реконструкцијата на четири улици во Валандово која треба да заврши во рок од 4 месеци. Станува...

Општина Струмица става втор асфалтен слој кај ,,Анска Река’’, следната недела нов асфалт на главната улица во Сачево

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на својот ФБ страна објави дека на крстосницата на улиците ,,Младинска’’ и булеварот ,,Маршал Тито’’ почнало асфалтирањето со втор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...