дома тагови угостители

таг: угостители

Од 18 декември до 21 јануари угостителите да работат до 18 часот – препорака од Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет на рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари, со цел да...

Викендов кај 4 угостители во Струмица констатирани кривични и прекршочни дела, ќе следуваат пријави

Викендов струмичакта полицијата извршила контроли во вкупно 26 угостителски објекти на подрачјето на општина Струмица при што 4 угостители се соочуваат со кривични и...

СВР Струмица ќе ги засили контролите дали угостителите ги почитуваат протоколите за работа и дали граѓаните носат маски

Секторот за внатрешни работи Струмица кој го покрива Југоисточниот регион и сите десет општини од овој дел на државата Струмица, Радовиш, Конче, Василево, Босилово,...

Струмичката полиција со пријави против угостители кои пуштале гласна музика, имале малолетници и им точеле алкохол

СВР Струмица во текот на месец јуни и јули 2019 година во содејство со надлежни инспекциски служби вршеле контроли  во кафулињата, летните тераси и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...