дома тагови СОФ 2019

таг: СОФ 2019

Игор Џамбазов со Гуру Харе и Јовче Пандев ги отвараат музичките вечери на СОФ 2019 – еве кој се...

Од петок 9 август почнуваат музичките вечери од годинашново издание на Струмица опен фест и тоа на сцената кај Чешмичката кај градскиот парк. Честа...

Струмица Опен Фест во јули ќе понуди поезија, филмови, музика, забава – што има на програмата ?!

Вкупно десет настани се планирани на програмата на Струмица Опен Фест за месец Јули. Според истата на струмичани и посетителите ќе биде понудено  од...

Велосипедисти и планинари викендов ќе ги истражуваат убавините и мистериите на Беласица по патека долга 44 километри

Викендов во организација на Велосипедскиот клуб ,, Актив ’’ од Струмица а во рамките на годинашново издание на СОФ 2019 ќе се одржи велосипедската...

ВИДЕО – Со точаци до Габровските Водопади, ВК Актив и СОФ 2019 иницираа вело патека за струмичани за спој...

Членовите од Велосипедскиот клуб „Актив“ ја промовираа новата вело патека од Струмица до Габровските Водопади . Станува збор за рекреативана патека која нуди можност...

Се повеќе млади се приклучија на аеробик тренинзите на отворено на СОФ 2019, настанот да стане традиционален кажаа учесниците

Заврши четвртиот настан од богатата програма на Струмица опен фестивалот. Стануваше збор на спротско рекреативниот настан ,,Аеробик во парк'' Над 250 рекреативци од Струмица...

Рекреативки од Струмица и Радовиш, вежбаа аеробик на отворено со Елена, им се приклучија и случајни минувачи

Во рамките на Струмица Опен Фест кој месец јуни е во знакот на спортот, од синоќа започнаа аеробик тренинзите на отворено. Во големиот градски...

Повеќе од 400 учесника на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ – еве кои улици ќе бидат времено затворени за сообраќај

Недела (9.06)  во 19 часот во Струмица ќе стартува второто издание на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ со што и официјално ќе сзапочне осмиот по...

Кој се ќе пее на Струмица Опен Фест од 9-ти до 18-ти август, последната вечер за Горан Бреговиќ...

Организаторот на Струмица Опен Фест, здружението ,,Културно забавен живот’’ ја објави музичката програма на годинашново издание на фестивалот која ќе биде во месец август...

Кој се ќе трча и зошто ќе бидат дел од полумаратонот ,,Струмица на улица’’ на кој може секој...

Расте бројот на кандидатите кои ќе трчат на полумаратонот ,,Струмица на улица’’- СОФ 2019 кој ќе се одржи на 9 јуни  со почеток во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...