дома тагови Пирава

таг: Пирава

Фото: Најмладите валандовчани парадираа со еко пораки – имаме една планета земја, да не ја уништуваме !

Дечињата од градинката ,,Калинка’’ од Валандово облечени во маски изработени од рециклирачки матријал парадираа по улиците на Валандово и упатија силни пораки за заштита...

Валандово ќе добие нов систем за наводнување за над 2000 хектари, вреден 24,3 милиони евра

Се потпиша договорот за изградба на втората фаза од проектот ,,Јужновардарска долина,, кој предвидува  изградба на систем за наводнвуање во валандовскиот регион. Договорот го...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

За брзо возње казнети 85 возачи во Југоистокот – 20 возеле...

На 19.02.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со...