дома тагови Негорски Бањи

таг: Негорски Бањи

Гевгелија кај Долна Корија ќе има велосипедска OFF Road патека на која ќе има Велотлон (фото/видео)

До крајот на април Гевгелија ќе добие Велосипедска OFF Road патека на која во мај ќе се одржи првиот Гевгелиски Велотлон. Ова е предвидено...

Заради се поголемиот број позитивни, кризниот штаб од Гевгелија бара воведување полициски час

Општинскиот кризен штаб на Гевгелија бара воведување полициски час на територијата на Општината во периодот од 21:30 часот до 5 часот наутро и враќање на...

Блокотехна го надигра Работнички и полека го осигурува учеството да игра за кошаркарската титула

Гевгелиска Блокотехна како гостин во својата сала го надиграа Работнички од Скопје и му се реваншираа за поразот од финалето до Купот. Во рамките...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Богданци во Католичката црква ќе бидат изложени моштите на Свети...

По десет години моштите на Свети Кирил повторно ќе бидат изложени во црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Богданци, а верниците ќе имаат можност...