дома тагови Наковски волеј

таг: Наковски волеј

Наковски Волеј убедлив против Струмица Жени во локалното дерби, Виктори славеше во Кичево, Макс со пораз дома

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа втората победа во првенството откако во исполнетата сала при СОУ ,, Димитар Влахов'' во Струмица убедливо славеа против...

На стартот Струмица Жени против Виктори Волеј, ова сезона Струмица со дури пет одбојкарски прволигаши

Струмица ова одбојкарска сезона  ќе партиципира со дури пет екипи, четири во женска конкуренција  а во машка, Џио Струмица ќе има за задача да...

Наковски Волеј и Џио Струмица вечерва во Парк играат за златни одличја и КУП титули

Попладнево и вечерва во спортската сала Парк во Струмица се играат финалните мечеви од одбојкарскиот КУП на Македонија по што ќе се знаат кој...

Видео – Девојките од Наковски Волеј испишуваат историја, со оро прославија финале за КУП ТИТУЛА

Одбојкарките на ,,Наковски волеј'' обезбедија КУП финале откако и во возвратниот полуфинален меч од КУПОТ на Македонија славеа против Пелистер од Битола. Идентично како...

Наковски за освојување на титулата ќе стартува како трети – Виктори ги изгуби шансите

Наковски волеј од Струмица, трката за освојување на шампионската титула ќе ја стартува од третата позиција. На едно коло до крајот на втората фаза...

Наковски Волеј со една нога во КУП финале – славеше во Битола против Пелистер и полека испишува историја

Одбојкарките на ,,Наковски Волеј’’ забележаа убедлива победа во првиот меч од полуфиналето на Купот на Македонија во одбојка, во женска конкуренција. Во Битола го...

Одбојкарско селфи за седмата победа во низа – Македонија Макс пролетва не знае за пораз

Одбојкарките на Македонија Макс ја забележаа и седмата првенствена победа ова сезона. Викендов во салата при ООУ Видое Подгорец во Струмица славеа победа против...

Малку фалеше за сензација, Виктори извлече бод во дуелот со непоразениот Работнички жени

Одбојкарките на Виктори Волеј одиграа одлична партија во дуелот со непоразениот Работнички Жени од Скопје кој мислеше дека ќе се прошета во салата ,,Партизан’’....

Наковски по втор пат подобар од Виктори – Димитриева ги смири со сервисот во второто струмичко дерби

И второто струмичко одбојкарско дерби во женска конкуренција им припадна на одбојкарките на Наковски Волеј. По есенските 3:2 во сетови во салата ,,Партизан,, против...

Џио Струмица се поблиску до одбрана на КУП титулата, обезбеди пласман во полуфиналето

Одбојкарите на ,,Џио Струмица’’ по втор пат беа подобри од УГД Штип во четвртфиналето од КУПОТ. По победата во Штип, избраниците на Кире Ричлиев...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Поскапуваат горивата од ноќеска на полноќ, Регулаторна ги соопшти новите цени

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со...