дома тагови Наковски волеј

таг: Наковски волеј

Во Радовиш завршницата од Купот во одбојка мажи и жени – за КУП титулите и два клуба од Струмица

Во деновите од 23 до 25 Март, Радовиш ќе биде домаќин на завршниот турнир од одбојкарскиот куп на Македонија. Во организација на одбојкарската федерација...

Наковски волеј утре против Јанта – клучен меч за подобар старт во плеј офф пресметката за титула

Одбојкарките на Наковски Волеј утре го играат клучниот натпревар во мини лигата за подобра стартна позиција пред мечевите од плеј офф завршницата за Шампионска...

Наковски Волеј го изненади лидерот Вардар и освои бод на тешкото гостување во Скопје

Одбојкарките на Наковски Волеј освоија бод на тешкото гостување кај лидерот Вардар Жени во Скопје а доколку беа посконцетрирани во одлучувачкиот сет можеа мечот...

Наковски Волеј не успеа да слави против Работнички дома, но покажа дека ќе се бори за титулата

Одбојкарките на Наковски Волеј претрпеа пораз во дербито од третото коло од втората фаза од Работнички Скопје кое се одигра во спротската сала Парк...

Струмица Жени по втор пат со победничко оро против Виктори а Наковски успеа да слави во Скопје против...

Одбојкарките на Струмица жени, дебитантот во прволигашкото натпреварување повторно забележаа победа против градскиот ривал Виктори Волеј. Во спортската сала Парк во Струмица, девојките на...

Струмица Ж. со една нога во Куп полуфиналето, Наковски и Виктори билетите ќе ги барат во реваншите, Џио пак...

Екипата на Џио Струмица службено се пласираше во полуфиналето од Купот откако тимот на Дибра Волеј не дојде во комплетен состав на двата закажани...

Три струмички екипи остануваат во борба за титулата одбојкарски Шампионки – заврши првата фаза од првенството

Со одигрување на 11 тото првенствено коло од Првата женска одбојкарска лига познати се тимовите кои ги продолжуваат натпреварите за освојување на титулата.  Струмица...

Струмица Жени ита кон врвот, го совлада и битолски Пелистер, Наковски и Виктори со порази

Одбојкарките на Струмица Жени ја забележаа седмата  победа во првенството со која се зацврти зад водечката тројка и отворно најавува пласман во плеј офот...

Наковски против Работнички за пол позиција, Виктори го чека Вардар а Струмица Пелистер

Одбојкарките на Наковски Волеј утре го играат мечот на есенската полусезона. На свој терен го пречекуваат тимот на Работнички Скопје кој се смета за...

Седум од седум за Наковски кој остана на врвот а Виктори ја надигра Макс и ги отвори вратите за...

Одбојкарките на Виктори Волеј ја забележаа и петата победа во првенството со која си ги отворија вратите за пласман во Топ 6 те екипи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....