дома тагови Марина Томова

таг: Марина Томова

Гевгеличани го пошумуваа појасот околу депонијата кај Ново Конско – засадени 4000 багреми и црн бор (фото)

Околу 4 000 садници црн бор и багрем се посадија околу новата депонија кај Ново Конско Гевгелија во денешната акција што ја иницираше здружението...

Младите со искрени силни пораки од ,,Гевгелија на точак’’ – 400 велосипедисти возеа за чиста Гевгелија

Околу 400 велосипедисти млади и стари возеа по улиците на Гевгелија во рамките на  дефилето ,, Гевгелија на точак’’ организирани од здружението Changemakers4all со...

Предупредувачки барикади во Гевгелија за да не се дозволи увоз на отпад и преработува во земјава

Еко активисти со предупредувачки барикади ги анимираа гевгеличани дека се спремат измени на закотнот за отпад а Гевгелија се планирала како локација за преработка...

,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во 4 институции во Гевгелија и Богданци ја завршува ова година

Здружението ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во Гевгелија и Богданци ја завршува ова 2020 година која смета дека треба набргу да се заборави со...

Гевгелиски Changemakers4all за вториот роденден усреќи две дечиња со самохран родител, апелираат за позитивни промени

Граѓанското здружение Changemakers4all од Гевгелија деновиве одблежа двегодишнина од своето формирање а роденденот го посветија на две мали дечиња на самохран родител на кои им подарија...

За две недели Changemakers4all од Гевгелија обезбеди донации за болницата и ООУ Владо Кантраџиев (фото)

Граѓанското здружение ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија изминативе две недели реализраше донации со опрема за гевгелиската болница но и за ООУ Владо Кантраџиев. Станува збор за донации...

Со марш во молк, гевгеличани побараа поддршка за болните од рак и помош за транспорт до Скопје за хемотерапија

Здружението,, ChangeМakers4all,, од Гевгелија заедно со лица кои ја поминале  голготата за лекување од канцер и нивни најблиски и пријатели, маршираа по булеварот во...

,,ChangeMakers4all’’ од Гевгелија утре го блокира булеварот за поддршка на болните од рак !

Со пораката ,,И ти можеш да бидеш пациент’’ здружението ,,ChangeMakers4all ’’ од Гевгелија утре ќе организира петминутна блокада од двете страни на булеварот Гевгелија...

Три училишни тима од Гевгелија преку акција ќе собираат пластика од Илинденска за да ја продадат и купат дрвца...

Здружението ,,Changemakers'' од Гевгелија  утре ќе спроведе едукативна акција за чистење на отпадот на која ќе се приклучат млади гевгеличани кои ќе бидат поделени...

Фото и Видео: Го собраа ѓубрето и им го оставија пред врата оти не се грижеле за чистотата –...

Членовите на здружението ,,Changemakers4all” од Гевгелија  викендов организираа герила еко акција за подигнување на јавната свест за значењето на чистата животна средина и да не...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...