дома тагови КУД Сушевски бисери

таг: КУД Сушевски бисери

„Фолклорна низа“ од Струмица со Детски фолклорен фестивал ,,Фолклорни алки 2023“ (фото/видео)

Во салата при Домот на АРМ во Струмица, во организација на Здружението ,,Фолклорна низа“ од Струмица се одржа Детски фолклорен фестивал „Фолклорни алки 2023“...

Во недела во Сушево ,,Весело на сред село“, КУД Сушевски бисери организира фолклорен фестивал !

КУД „Сушевски бисери“ од с. Сушево општина Василево кое последнава година контуинирано има настапи во земјава и странство, во недела на одбојкарското  игралиште ќе...

Над 500 дечиња играа и го презентираа македонскиот фолклор на фестивалот ОРО ВЕСЕЛО – 2022 во Радовиш (фото)

Изминатиот викенд во организација на ФА ,,Бучим'' од Радовиш а со подршка на Општина Радовиш се одржа 22 то издание на меѓународниот детски фолклорен...

КУД Сушевски Бисери станува вистински репрезент на Општина Василево и македонскиот фолклор (ФОТО)

Презентација на македонскиот фолклор, ора и песни, но и градење мостови на соработка и пријателства преку културата. Ова е мотото на  КУД ,,Сушевски Бисери’’...

КУД ,,Св. Кирил и Методиј’’ и Општина Босилово организираа фолклорни средби ,,Св. Атанасиј 2022’’ во Иловица (фото)

Во пресрет на големиот христијански празник Св. Атанасиј Велики во населното место Иловица, во организација на тамошното КУД ,,Св. Кирил и Методиј’’ и Општина...

КУД „Сушевски бисери“ од Сушево во понеделник организира концерт во чест на големата радосна вест !

КУД ,,Сушевски бисери'' од населеното место Сушево општина Василево кој со години го негува традиционалниот македонски мелос но и ора, во понеделник на  25...

На Велигден во Сушево општина Василево, се промовираше КУД ,,Сушевски бисери”

На одбојкарското игралиште во Сушево за време на традиционалниот Велигднески ручеко што го дава црквата ,,Св. Димитрија'' се промовираше КУД ,, Сушевски бисери'' каде...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Филипче до гласачите на СДСМ: Време е за мислење со ладна...

Венко Филипче на првиот митинг од кампањата во Демир Капија им се обрати и на гласачите на СДСМ. Тој порача дека е време за...