дома тагови Коџалија

таг: Коџалија

Во радовишко Дедино и Коџалија откриени 15 кубици огревни дрва без документи, МВР најави пријави

На 11.04.2023 околу 21.20 часот во дворното место на Т.Ј. во село Дедино, радовишко, полициски службеници од ОВР Радовиш пронашле товарно возило „ман“ со...

Општина Радовиш со инфраструктурни проекти во Аликоч, Парналија, Коџалија (фото)

Работните активности во селата Прналија и Аликоч се при крај каде што се комплетира проектот за изградба на 17 улици во 6 села –...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...