дома тагови Драгана Костова

таг: Драгана Костова

Драгана од Струмица повторно ,,растури” во Ѕвездите на Гранд – пееш како змеј и кажа Шерифовиќ

Младата Драгана Костова од Струмица успеа да се пласира во седмиот круг од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд''. Таа повторно го освои жирито...

Драгана од Струмица повторно го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и се пласираше во следниот круг !

Драгана Костова од Струмица се пласираше во шестиот круг од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд''. Таа по својот настап доби шест галса од...

Браво дете беше фантазија, кажа жирито за Драгана од Струмица која повторно блесна во Ѕвездите на Гранд

Младата струмичанка Драгана Костова повторно ги освои срцата на жирито на Ѕвездите на Гранд и директно обезбеди пласман во следниот круг од ова Балканско...

Драгана Костова од Струмица повторно блесна и со својот глас го освои жирито на Ѕвездите на Гранд

16 годишната Драгана Костова од Струмица со одличната и моќна интерпретација на ,,Тако лако’’ од Џенан Лончаревиќ и ,,Сречо реци ’’ од Маја Оџаклиевска,...

Драгана од Струмица повторно блесна во ,,Ѕвездите на Гранд“, ги доби сите шест гласа од жирито ! (видео)

Младата Драгана Костова од Струмица ги освои симпатиите на жирито од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ и со шест гласа се пласираше во...

Драгана од Струмица блесна во ,,Ѕвездите на Гранд”, го освои жирито а за ментор ја избра Шерифовиќ (видео)

16 годишната Драгана Костова од Струмица го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и ги освои сите шест гласа откако таа се престави со...

Младата струмичанка Драгана Костова сними ковер на песната ,,Ништа твоје’’ (видео)

Младата Драгана Костова од Струмица која лани го освои второто место на грандовото шоу ,, Неки нови клинци’’ деновиве сними ковер на песната ,,Ништа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...