дома тагови Германија

таг: Германија

Филип Маџунков се сели во Германија, потпиша договор со бундеслигашот Битерфелд Волфен

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Филип Маџунков следната првенствена сезона ќе ги брани боите на германскиот одбојкарски тим ,,Битерфелд Волфен’’ дознава Дрнка.МК. Според потпишаниот договор,...

Со германска поддршка отворени услуги за јакнење на извозниот потенцијал на претпријатијата во секторот овошје и зеленчук

За многу претпријатија од шесте земји на Западниот Балкан (WB6), извозот претставува еден од начините да го прошират своето работење заради што компаниите често...

Кико и Болеро Бенд го промовираа својот нов сингл и спот ,, Десет срца” и најавија нови музички...

Христијан - Кико Божинов со момците од Болеро Бенд го промовираа својот нов сингл заедно со видео спот насловен како ,,Десет срца''.  Песната со...

Од Јапонија во Германија – струмичкиот одбојкарски интернационалец Никола Ѓоргиев потпиша за Фридрикшафен

Струмичкиот одбојкарски интернационалец и капитен на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓоргиев објави дека следната сезона ќе ги брани боите на германскиот одбојкарски тим Фридрихшафен. Тој...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...