Заради заразени ракометари со ковид-19, екипите од Група А каде се и Астраион и Радовиш ќе паузираат 15 дена

Ракометната федерација донесе одлука да го прекине натпреварувањето во Супер лигата Група А, откако кај еден од клубовите се појавија заразени ракометари од ковид-19....

Пет фудбалерки на Тиверија позитивни на ковид-19 и нема да играат против Франција, соопшти ФФМ

Седум фудбалерки од македонската женска репрезентација добија позитивни резултати од првиот скрининг тест на вирусот Ковид-19. Без никакви симптоми на Ковид-19 во самоизолација се...

Таневски со само една победа од март годинава си поднесе оставка, пандевци претрпеа пораз и во Велес

Поразот од велешки Борец  од 2:0 го натера Александар Таневски да си поднесе оставка од функцијата шеф на стручниот штаб на Академија Пандев. Тренерот...

Ракометарите на Радовиш славеа против Голден Арт КЛ7 и ги запишаа првите бодови

Радовишани во второто коло од Супер лигата не дозволија нов кикс. На свој терен Радовиш славеа победа против Голден Арт КЛ7 и новајлијата го испратија...

Нов пораз на Беласица, Шкендија се прошета со 3:0 на стадионот во Струмица (видео)

Фудбалерите на Беласица никако да ја прекинат лошата серија со порази. На стадионот Благој Истатов во Струмица немаа сили да и парираат на тетовска...

Како стадионот во Струмица се развиваше и доби лиценца од УЕФА а угости и претседател на ФИФА

После националната арена ,,Тоше Проески’’ , струмичкиот  фудбалски стадион  „Благој Истатов“ поранешен Младост  е  втор во земјава кој ги исполнува  стандарди на УЕФА за...

Подигната табла со имиња на сите 200 спортисти кои ги дала населбата Бабјак-Чифлик од Струмица (фото)

На иницијатива на неколку струмичани кои директно или индиректно биле поврзани со струмичкиот спорт, на кружниот тек кај ,,Бурчо’’ кој своевремено бил земјен спортски...

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис и ќе игра во силната NCAA колеџ лига...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...

Наковски Волеј убедлив против Струмица Жени во локалното дерби, Виктори славеше во Кичево, Макс со пораз дома

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа втората победа во првенството откако во исполнетата сала при СОУ ,, Димитар Влахов'' во Струмица убедливо славеа против...

Кои се победници на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ на кој трчaа над 400 учесника, дел и за Томе Јанев

Вкупно 427 натпреварувачи зедоа учество на вториот полумаратон ,,Струмица на улица’’ на кој натпреварувачите трчaа на 5, 10 и 21 километар. Ова е двојно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пет фудбалерки на Тиверија позитивни на ковид-19 и нема да играат...

Седум фудбалерки од македонската женска репрезентација добија позитивни резултати од првиот скрининг тест на вирусот Ковид-19. Без никакви симптоми на Ковид-19 во самоизолација се...