ФК „Академија Пандев“ ќе се преименува во „Брера Струмица“ по влезот на новите газди

„Брера Холдингс" и официјално го потврди својот влез во струмичкиот прволигаш Академија Пандев односно дека до крајот на првата половина од годинава ќе го...

Цицмиловиќ го тестираше Денковски кој е пред потпис за Беласица

Сратегот на струмичките сино бели Раде Цицмиловиќ на контролката со Кит Го го тестираше Христијан Денковски поранешниот младински репрезентативец на Македонија. За Беласица, Денковски...

Екипата на „Лав комерц“ победник на турнирот во мал фудбал „Струмица 2023“ за млади (фото од најдобрите)

Младите фудбалери на „Лав комерц“ се победници на турнирот во мал фудбал „Струмица 2023“ во младинска конкуренциа откако во финалето славеа против врсниците од...

ФК Триенген Македонија за 3 години постоење се пласира во четвртата лига на Швајцарија, најави борба за третата !

ФК  Триенген Македонија успеа да се пласира во четвртата лига од Швајцарското фудбалско првенство откако последната сезона во конкуренција на 10 екипи во групата 5...

Фото – Горан Пандев тренираше со ,,пандевци’’ на стадионот што го гради а им се приклучи и арсеналецот Дејан...

Струмичкиот фудбалски интернационалец и капитен на македонската фудбалска репрезентација -Горан Пандев, денеска тренираше со фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ на спортскиот комплекс што го гради....

Фото – Велосипедисти и планинари го искачија врвот Тумба и уживаа во ,,Мистериите на Беласица”

Околу 200 велосипедисти и планинари возеа и пешачеа но и уживаа во убавините на планината Беласица. Викендов во организација на ВК Актив од Струмица...

Новиот одбојкарски прволигаш ,,Струмица жени” се спрема за Првата лига, успех им посакаа македонските репрезентативци

Струмица во идната првенствена одбојкарска сезона во Првата лига на Македонија во женска конкуренција, ќе има уште еден преставник. Станува збор за клубот ,,Струмица...

Моите блиски и сакани ми даваат енергија за нови успеси, вели Никола Ѓоргиев кој повторно се враќа во Турција...

Струмичкиот интернационалец и капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓоргиев се сели во Турција каде следната првенствена сезона ќе биде дел од тамошниот прволигаш...

Скоро ќе чуете за два екстра таленти на Брера Струмица, кажа Валенти за италијанскиот „Кориере дело Спорт“

Стратегот на Брера Струмица Џовани Валенти во интервју за „Кориере дело Спорт“ на Италија соопшти дека наскоро европската јавност ќе слушне за два екстра...

„АП Брера Струмица“ со стручен штаб од Италија ги почна подготовките за новата сезона ! (ФОТО)

Струмичкиот прволигаш Брера Струмица ги почна подготовките за новата првенствена сезона. Сениорскиот состав ќе го предводи стручен штаб од Италија. Тимот ќе го предводи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен струмичанец кој со сила одзел пари од казино во Босилово...

Денеска (22.09.2023) во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.В. од Струмица. Тој се сомничи дека на 19.09.2023 со употреба...