,,Љубовта не боли” на струмичанката Славица Ангелова меѓу најдобрите песни на Макфест според публиката

Младата струмичанка Славица Ангелова, која годинава дебитира на 34-то издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, на синоќешната втора полуфинална вечер ги освои симпатиите...

Нек се чуе, знае каква свадба прават македонците – пее Јордан Митев во новиот сингл ,, Да се живи...

Фолк пејачот Јордан Митев од Подареш-Радовишко го промовираше новиот сингл ,,Да се живи и здрави младоженицте’’ зад која стои како комплетен автор на музиката,...

Гевгеличанката Ана Брзанова блесна на „Top Models of the World 2020“ во Египет и освои титула (фото/видео)

Изминативе денови во Хургада Египет се оддржа престижниот „Top Models of the World 2020“, каде преставничка од Македонија беше 19 годишната Ана Брзанова од Гевгелија....

Проектот ,,Дом, Патување, Љубов’’ во кој Васил пее во живо во придружба на Алич, излезе на виделина (видео)

Кажи зошто ме остави, Чија си, Си заљубив едно моме, Километри, Не плачи мило либе, се дел од песните од проектот ,, Дом, Патување,...

Ќе биде вечер со емоции и преку Мојата улица со публиката ќе патуваме под ѕвездите на Струмица, вели Васил...

Во петок на 29  ти ноември Васил Гарванлиев ќе оддржи концерт во Струмица во Центарот за култура Антон Панов кој го наслови како ,,Мојата...

Фото – Ловџиите од ,,Фазан’’ од Василево ја завршија сезоната со песна и оро и со многу награди !

Ловното друштво ,,Фазан’’ од Василево со традиционалната ловечка вечер во ,,Мис Стон’’  ја заокружи  и го означи крајот на последната ловна сезона.  На присутните...

Болеро Бенд со Кико спремаат албум и најавуваат хитовски песни за македонскиот и балканскиот пазар (видео)

,,Болеро Бенд’’ снима нови песни со кои ќе го комплетираат новиот албум што го спремаат извесен период. Како што велат од бендот песните ќе...

Момците од Алегро Бенд пеат за меден месец, промовираа поп-фолк сингл со спот снимен на плажата Папуа кај Калитеа...

,,Алегро Бенд’’ го промовиршае својот нов сингл кој е далеку поразличен од досегашните песни на ова струмичка музичка група. Станува збор за  поп-фолк сингл...

Јовче Пандев ја промовираше ,,Вина Девица’’ – песна со блуз и кантри призвук (видео)

Младиот Јовче Пандев деновиве го промовираше својот нов сингл со видео спот насловен ,,Вина Девица’’ песна која има блуз кантри призвук. Пандев е автор на...

Влатко Иљачев од Богданци победникот на Ново име, ја објави својата авторска балада ,,Кажи кој не раздели’’ (видео)

Победникот на интернет платформата ,,Ново име’’ за февруарското издание - Влатко Иљачев од Богданци го промовираше својот најнов сингл насловен ,,Кажи кој не раздели’’....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Драгана од Струмица повторно блесна во ,,Ѕвездите на Гранд“, ги доби...

Младата Драгана Костова од Струмица ги освои симпатиите на жирито од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ и со шест гласа се пласираше во...