Како ќе изгледа новиот хотел „Термал Лукс и Спа“ на Подгорски Ан кај Бања Банско Струмица (фото/видео)

Во рамките на Проектот за локална и регионална конкурентност, периодов фирмата ,,Подгорски Ан’’ од Колешино интензивно работи на реконструкција на руинираниот хотел кој го...

Двајца моторџии од струмичко загинаа во сообраќајка на автопатот кај Мрзенци Гевгелија

Двајца струмичани  од населените места Добрејци и Робово загинаа во тешка сообраќајка што денеска се случи на автопатот А1 на делницата од Смоквица кон...

Во Гевгелија секој трет на велосипед за било каде, во Струмица на кафе се оди со моторно возило

Се претпоставува дека повеќе од 3.000 гевгеличани секојдневно возат велосипед за каква било намена како превозно средсство. Се сметаат за лидери во користење на...

Пандев донираше средства во струмичката болница, ќе се искористат за набавка на заштитна опрема за персоналот

За време на коронавирусот, голем број физички и правни лица во рамките на своите можности донираат средства и  опрема на струмичката болница која ќе...

Хотелот ,,Термал Лукс и Спа“ кај Бања Банско со работа ќе почне пролетва, отворени се работни места за повеќе...

Хотелот ,, Термал Лукс и Спа’’ кај Бања Банско Струмица ќе биде ставен во функција во првите месеци од оваа пролет, најавија од менаџментот...

Комбе со мигранти удри во три возила на Младинска во Струмица – има и повредени (фото)

Комбе кое превезувало мигранти точно напладне со огромна брзина удри во три патнички моторни возила на улицата ,,Младинска'' во Струмица. Комбето на задната страна...

Позитивниот не е струмичанец, туку жител од Косово кој беше тестиран во Струмица, велат од Центарот за јавно здравје

По последните статистика што ја објави министерството за здравство, каде е евидентиран нов случај на позитивен на коронавирус во Струмица, од Центарот за јавно...

Родителите чии деца конкурираа за медицинска сестра во школото Димитар Влахов Струмица нема да ги пуштат на тестирање, бараат...

Родители на завршни основци во Струмица кои се пријавија за образовниот профил медицинска сестра во здравствената струка во СОУ ,, Димитар Влахов'' нема да...

Три лица од Струмица и Богданци преку МојДДВ #МојаНаграда вечерва добија по 100 илјади денари

15 граѓани од земјава кои до 31 март скенирале фискални сметки, вечерва добија по 100.000 денари. Станува збор за четвртото коло од наградната игра ...

65 граѓани од Гевгелија, Струмица, Валандово и Радовиш ќе добијат прекршочни оти не носеле маски

Полициските службеници при СВР Струмица кои го покриваат Југоисточниот регион во последните 24 констатирале дека 65 граѓани од овој дел на државата не се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

МВР: Во Струмица сообраќајка меѓу две возила, во Гевгелија моторциклист изгубил...

МВР информираше дека вчера во  Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Ленинова“ и „4 Јули“ во Струмица се случила сообракајна незгода...