Кои се новите членови во Советот на општина Струмица што ќе носат одлуки во наредните 4 години

Мнозинството во Советот на општина Струмица и во наредните четири години ќе го има коалицијата предводена од СДСМ која на последните локални избори освои...

Полицијата и денеска прибираше докази за смртта на старицата во Струмица, обдукцијата треба да докаже од што починала

Нема конкретен одговор од што починала 83 годишната старица од Струмица која синоќа беше пронајдена мртва во нејзината куќа. Неколку часа траеше увидот на...

Студиото „Visage“ од Струмица на нова локација и со нови третмани за поубав изглед и негувана и здрава кожа...

Козметичкото студио „Visage“ од Струмица од неодамна се пресели во нови простории а паралелно ја проширува и палетата на услуги за сегашните и идните...

Родителите чии деца конкурираа за медицинска сестра во школото Димитар Влахов Струмица нема да ги пуштат на тестирање, бараат...

Родители на завршни основци во Струмица кои се пријавија за образовниот профил медицинска сестра во здравствената струка во СОУ ,, Димитар Влахов'' нема да...

Полицијата поднесе кривични против 9 лица од Струмица, се занимавале со нелегално тргување со отпад

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе 4 кривични пријави против А.Ш.(39), Ѓ.Ш.(36), Е.Ш.(37), С.Ш.(30), И.Ј.(44), М.Р.(21), С.Р.(32), Ф.Р.(37) и...

65 граѓани од Гевгелија, Струмица, Валандово и Радовиш ќе добијат прекршочни оти не носеле маски

Полициските службеници при СВР Струмица кои го покриваат Југоисточниот регион во последните 24 констатирале дека 65 граѓани од овој дел на државата не се...

Три лица од Струмица и Штип фатени во Дабиле во возило кое било пријавено дека е украдено

Утрово 01.30 часот во село Дабиље, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Џ.Д.(22) и О.Х.(40), двајцата од...

Жители на Гевгелија, Струмица и Валандово меѓу најбогатите во земјава за 2018 по бруто приходи но и од земјоделие,...

Според остварените бруто приходи во 2018 та година, во 10 те најбогати граѓани во земјава се и жители на Гевгелија и Струмица соопшти УЈП...

,,Струмица е… ”- Видео разгледница за убавините но и зошто да се посети Струмица !

По повод патрон празникот на Струмица ,,Св. 15 Тивериополски свештеномаченици'' беше промовирана видео за убавините на Струмица со сите нејзини културно историски и археолошки...

МВР приведе двајца струмичани и двајца гевгеличани, кај нив пронашла марихуана

Во два одделни случаи полицијата вчера привела четири лица кај кои, како што информираше МВР била пронајдена марихуана. Во првиот случај лишени се од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...