Две градежни фирми станаа нови газди на хотелот Цар Самуил во Бања Банско кај Струмица

Градежните компании Жикол и Елена Лука Хоме станаа нови газди на хотелот Цар Самуил во Бања Банско - Струмица објави Канал ВИС . Новите...

Струмичка фирма го доби тендерот од 1,5 милион евра за изградба на прва фаза од социјалната населба над Струмица

По распишната јавна набавика Општина Струмица и фирмата Жикол го потпишаа Договорот за изградба на социјалната населба во Струмица во вредност од 1 милиони...

Објавена листа на капацитети каде може да се користат ваучерите за туризам, има и во Струмица, Дојран, Гевгелија, Радовиш...

Министерството за економија на порталот дома си е дома ја објави листата на угостителско сместувачки капацитети каде може граѓаните добитници на ваучери за туризам...

Пандев донираше средства во струмичката болница, ќе се искористат за набавка на заштитна опрема за персоналот

За време на коронавирусот, голем број физички и правни лица во рамките на своите можности донираат средства и  опрема на струмичката болница која ќе...

Ристо Ковачев студентот по медицина во Марибор е меѓу првите струмичани што прими вакцина против ковид-19

Струмичанецот Ристо Ковачев, студент на медицинскиот факултет во Марибор во Словенија е меѓу првите македонци кој прими вакцина против вирусот ковид-19. Вакцината од производителот...

Riversoft се откажа од половина милион денари за украсувањето на Струмица, побара општината да ги донира за хумани цели

Компанијата ,,Riversoft'' кој го доби тендерот за новогодишно украсување на Струмица во висина од 700 илјади денари се откажува од 500 илјади денари и...

Девет фирми од Струмица, Валандово, Гевгелија, Богданци, лани имале извоз од околу 58 милиони евра објави извоз.мк

И покрај големите нарушувањата во трговијата и секојдневното работење кои ги предизвика пандемијата со Ковид 19, производството на храна е еден од секторите кои...

Сузбиена организирана група за криумчарење мигранти, приведени лица од Богданци, Струмица и Гевгелија (видео)

На 06.10.2020 од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги, Национална единица за сузбивање на криумчарење мигранти...

Комбе со мигранти удри во три возила на Младинска во Струмица – има и повредени (фото)

Комбе кое превезувало мигранти точно напладне со огромна брзина удри во три патнички моторни возила на улицата ,,Младинска'' во Струмица. Комбето на задната страна...

Невреме во силен ветар корнеше пластеници и метални кровни конструкции во струмичко Куклиш (фото)

Метална кровна конструкција со панели била откорната од невремето што го зафати струмичко и летала десетици метри од силниот ветар која завршила врз засеаните...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...