Шампионот Струмица ја продолжува победничката низа, падна и Шкендија

561

Одбојкарите на ,,Струмица 47 & 72’’ ја забележаа и третата победа во низа во годинашново првенство откако на свој терен славеше против Шкендија од Тетово со 3:0 (25:18, 25:21, 25:17). Струмичани немаа многу проблеми против тетовскиот состав кој единствено некако парираше во вториот сет но не доволно за пресврт

Инаку Струмица во првото коло беше слободен. Во второто славеше против Универзитет Тетово , во третото против Борец а во низата ја впиша и Шкендија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.