Хрватската амбасадорка во посета на Радовиш, со Градоначалникот Ристов разговараа за продлабочување на соработката

221

Амбасадорката на Република Хрватска Нивес Тигањ ја посети општина Радовиш и оствари средба со градоначалникот Ацо Ристов на која се разговараше за можностите за соработка и користење на одредени  ЕУ фондови за реализација на одредени проекти во интерес на заедницата.

Како што соопштуваат од општината, градоначалникот Ацо Ристов ја запозна амбасадорката со потенцијалите што ги нуди општината но и за можностите за директна поддршка во реализирањето на различни активности, а заради решавање на проблемите и предизвиците со кои се соочува Општина Радовиш на локално и национално ниво.

Амбасадорката Нивес, заедно со градоначалникот Ристов во неофицијалниот дел го посети црковниот храм „Света Троица“ во Радовиш

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.