Фото: Урбан блок 9 во Радовиш добива улица која наскоро ќе се асфалтира

490

Општина Радовиш интензивно работи на нова улица во Урбан блок 9 каде што последниве години интензивно се проширува градот. Според информациите кои што доаѓаат од општината овој период се тампонира и поставуваат рабници за поставување асфалтен слогј на улицата која ќе има и тротоари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.