Фото – Музичарот Стојчо не можеше да свири, му ја ,,накитија’’ бузуката со илјадарки

2113

Гитаристот од музичката група ,,Модус и Благица Калева’’ –  Стојчо Гогов кој знае да ,, распали,, и со бузука, на приватна забава во Сириус не можеше повеќе да свири оти неговиот инструмент го накитија со пари. Сликата ја објави на својот фб профил при настап со колегите од бендот ,,Струмичка тајфа’’

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.