Фото од првиот ,,Радовишки Детски Карневал’’ – Шаренило од бои и фантастични креации !

3697

По повод јубилејот 1000 години Радовиш, во организација на Центарот за култура ,,Ацо Караманов,, се одржа детски карневал по радовишките улици. На карневалот учествуваа 56 групни маски и над 1500 дечиња  како од клоновите на Детската градинка така и од сите основни училишта од општина Радовиш

Радовишкиот детски карневал се одржа под мотото ,,Да се маскираме во боите на виножитото“ и од пред општинската зграда  до Центарот на културата протече шаренило од бои и одлични карневалски креации со што радовишани покажаа дека знаат и можат да се носат со карневалската магија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.