Фатен радовишанец кој избегал од струмичкиот затвор а по кого имало распишана потерница

1194

Полицијата го фати радовишанецот кој избегал од струмичкиот затвор а по него била распишана потерница. Како што информираше МВР станува збор за 24 годишниот Ф.Ј. од Радовиш кој вчера околу 16 часот и 30 минути бил лишен од слобода  и неколку часа подоцна предаден во струмичкиот затвор.

,,На 29.03.2020 во 16.30 часот полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Ф.Ј. (24) од Радовиш, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Струмица. Во 20.00 часот лицето е предадено во струмичкиот затвор’’ стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.