Три од три за Наковски Волеј од Струмица, во Скопје го надигра и шампионот Јанта Волеј КВ

1058

Одбојкарките на Наковски Волеј забележаа победа и во третото првенствено коло откако на гостувањето во Скопје ги надиграа ланските шампионки, тимот на Јанта Волеј Кисела Вода со 3:0 во сетови . Струмичанки без ниту еден изгубен сет го превзедоа кормилото во прволигашкиот женски шампионат на Македонија

Избраничките на Хари Наковски во сите три сета покажаа мудра и зрела игра надмудурвајки го домаќинот во клучните моменти. Првиот сет го добија со 25:20, во вториот беа поубедливи 25:17. Јанта Волеј се обиде да направи пресврт во третиот сет но струмичанки на дозволија кои со 25:23 ставија печат на третата првенствена победа

Победа забележаа и одбојкарките на Струмица Жени кои во Скопје слаеа против Вардар Жени со 3:0

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.