Тешко повреден мотоциклист од Петралинци во сообраќајка на магистралниот пат во село Дабиле

1274

Завчеравечер во населеното место Дабиле – струмичко се случила сообраќајна незгода помегу патничко моторно возило опел корса и мотоцикл, во која со тешки повреди се здобил мотоциклистот од населеното место Петралинци, соопшти СВР Струмица.

,,На 30.09.2020 во 21.00 часот на магистрален пат  Струмица-Ново Село, во село Дабиле, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „пијаџо“ со струмички регистарски ознаки, управуван од Д.Ч.(44) од село Петралинци, струмичко и патничко возило „опел корса“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.К. (32) од село Дабиле, струмичко. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица”  соопшти полицијата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.