Тешко повреден велосипедист од Марвинци валандовско, во него удрил патничко возило

2267

Вчера во ОВР Валандово било пријавено дека во село Брајковци, валандовско, патничко возило „фолксваген венто“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.С.(53) од село Баница, струмичко, удрило во велосипед управуван од Т.С.(64) од село Марвинци, валандовско, соопшти МВР

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на Одделението за внатрешни работи Валандово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.