Теодора Димоска најдобар тренер на млади за 2022 во екипен спорт заедно со Александар Митев и Васко Ѓеоргиев

465

Теодора Димоска го понесе признанието најдобар тренер во млади категории во екипен спорт на Струмица за минатата година. Под нејзина палка кадетските на ЖФК Тиверија станаа кадетски Шампиони а во младинска конкуренција –вицешампиони. Таа доби 92 бодови од осумчленото жири.

Второто место замина кај Александар Митев од ОК Наковски Волеј кој со младинскиот состав стана Шампиони а со пионерите вицешампиони. Тој од жирито доби 79 бодови додека третото место го освои тренерот на кадетите на Академија Пандев кои станаа Шампиони во кадетска конкуренција – Васко Ѓеоргиев кој доби 65 бодови.

Признанијата за најдобар тренер во млади категории во екипен спорт им ги додели советничката Силвана Стојанова.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.