Ставен во функција Паркот на пријателство во Радовиш со поддршка на ТИКА

470
Денес имав чест заедно со амбасадорот на Република Турција, Хасан Мехмет Секизќок да го пуштам во употреба новоизградениот “Парк на пријателството” во спомена на нашиот сограѓанин Тошко Кукутанов.Благодарност до амбасадорот Секизќок и проектниот координатор на Турската агенција за соработка и координација-ТИКА, Халим Омер Согут за оваа донација.
Вам почитувани граѓани ви посакувам да го користите во добро здравје како катче за релаксација и детска игра во топлиот летен период.
На фамилијата Кукутанови им посакувам успех и добро здравје, нека биде оваа паркче симбол на пријателството и големината која го красеше Тошко како човек и радовишанец.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.