Солзите на браќата Ѓоргиеви – фотографија што ја освои одбојкарска Европа

1481

Фотографијата со Никола и Ѓорѓи Ѓоргиеви каде прегрнати низ солзи ја славата победата против Унгарија и историскиот успех на македонската  сениорска репрезентација на Европското првенство  е избрана за слика на месецот од страната на ЦЕФ Европската одбојкарска федерација објави Канал ВИС.

„Најверојатно една од емотивно најсилните фотографии од квалификациите за ЕП 2019. Одбојкарите на Македонија веднаш по победата над Унгарија и премиерниот пласман на нивната земја на едно Европско првенство”, стои во коментарот под сликата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.