Славица Ангелова од Струмица го остави жирито без коментар, со 6 гласа директно во третиот круг на „Ѕвездите на Гранд“

9501

Славица Ангелова од Струмица со одличната изведба на песните ,,Златни дан“ од Бисера Велетаниќ и  „Колена“ од Кристина Ковач обезбеди пласман во третиот круг од балканското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа настапи во дуел со Самир Џакановиќ. Двајцата добија по шест гласови од жирито кое не сакаше да коментира бидејки презентирааа  фантастични вокални перформанси во своите настапи па Поповиќ одлучи и двајцата да одат во следниот круг.

,,Жирито за прв пат без коментар“ објави сајтот на Grand.nova.rs  кој го следи настапот на сите учесници во ова музичко шоу.

Славица Ангелова е во тимот на Ѓорѓе Давид. Студира  медицина а своевремено беше дел од шоуто ,,Некои нови клинци” на Гранд продукција. Таа во првиот круг од ова музичко натпреварување ги освои сите осум гласа. (Настапот на Ангелова 1:41:00)

Фото: www.grand.nova.rs и instagram

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.